Mailing List (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (52 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Author
ru: Автор

en: List
ru: Список

en: Subscribe
ru: Подписаться

en: Description
ru: Описание

en: Explanation or submission guidelines
ru: Пояснения или инструкции по заполнению

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Name
ru: Название

en: Import
ru: Импортировать

en: Export
ru: Экспортировать

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: View
ru: Просмотр

en: Form ID
ru: ID формы

en: Updated
ru: Обновлено

en: Mail
ru: Почта

en: Block message
ru: Сообщение блока

en: Active
ru: Активно

en: Block
ru: Блок

en: Authored by
ru: Автор

en: 1 year
ru: 1 год

en: Send
ru: Отправить

en: Inactive
ru: Неактивно

en: Owner
ru: Владелец

en: Your email
ru: Ваш адрес электронной почты

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Result
ru: Результат

en: Mailing lists
ru: Списки рассылок

en: Changed
ru: Изменение

en: Date created
ru: Дата создания

en: 1 week
ru: 1 неделя

en: Language code
ru: Код языка

en: Cancelled
ru: Отменено

en: Manage subscriptions
ru: Управление подписками

en: Mailing list name
ru: Название списка рассылки

en: Email addresses
ru: Адреса электронной почты

en: Mailing list
ru: Список рассылки

en: Confirmed
ru: Подтверждено

en: Add subscription
ru: Добавить подписку

en: Skipped
ru: Пропущено

en: Edit subscription
ru: Редактировать подписку

en: Edit URL
ru: Редактировать URL

en: Date changed
ru: Дата изменения

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ru: Недопустимое машинное имя. Введите имя, отличное от %invalid.

en: - Default -
ru: - По умолчанию -

en: - any -
ru: - любой -

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ru: Уникальное машинное имя, содержащее буквы, цифры и знак подчеркивания.

en: %recipient is an invalid email address.
ru: %recipient является недопустимым адресом электронной почты.
