Mailing List (8.x-1.1) - en to oc translation catalogue (33 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Explanation or submission guidelines
oc: Explicacion o règlas de contribucion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Mail
oc: Corrièrs electronic

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Active
oc: Actiu

en: Block
oc: Blòt

en: Authored by
oc: Escrich per

en: 1 year
oc: 1 an

en: Send
oc: Mandar

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Owner
oc: Proprietari

en: Changed
oc: Modificat

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
oc: Nom legible-per-la-maquina invalid. Picatz un nom diferent a %invalid.
