Mailing List (8.x-1.1) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Subscribe
tr: Abone ol

en: Description
tr: Açıklama

en: Explanation or submission guidelines
tr: Açıklama ya da gönderim bilgileri

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Mail
tr: Posta

en: Email
tr: E-posta

en: Active
tr: Etkin

en: Block
tr: Blok

en: Authored by
tr: Yazan

en: 1 year
tr: @count yıl

en: Send
tr: Gönder

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Owner
tr: Sahibi

en: Your email
tr: E-postanız

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Result
tr: Sonuç

en: Changed
tr: Değişti

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: 1 week
tr: @count hafta

en: @count weeks
tr: @count hafta

en: @count months
tr: @count ay

en: @count years
tr: @count yıl

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Cancelled
tr: İptal

en: Add subscription
tr: Abonelik ekle

en: Cancel URL
tr: İptal URL'si

en: Edit URL
tr: URL düzenle

en: Date changed
tr: Değiştirilme tarihi

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
tr: Geçersiz makina ismi. %invalid dışında bir isim giriniz.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
tr: Harf, rakam ve alt-çizgilerden oluşan özgün bir makina adı.

en: %recipient is an invalid email address.
tr: %recipient geçersiz bir e-posta adresi.
