Mailing List (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (59 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Subscribe
uk: Підписатися

en: Description
uk: Опис

en: Explanation or submission guidelines
uk: Пояснення або вказівки щодо введення

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Form ID
uk: ID форми

en: Updated
uk: Оновлено

en: Mail
uk: Пошта

en: Block message
uk: Повідомлення блоку

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Active
uk: Активно

en: Block
uk: Блок

en: Authored by
uk: Автор

en: 1 year
uk: 1 рік

en: Send
uk: Надіслати

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Owner
uk: Власник

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Result
uk: Результат

en: Mailing lists
uk: Списки розсилань

en: Changed
uk: Змінено

en: Date created
uk: Дата створення

en: 1 week
uk: 1 тиждень

en: @count weeks
uk: @count тижні(в)

en: @count months
uk: @count місяці

en: @count years
uk: років @count

en: Language code
uk: Код мови

en: Cancelled
uk: Скасовано

en: Manage subscriptions
uk: Керувати підписками

en: Email addresses
uk: Адреси ел. пошти

en: Mailing list
uk: Поштова конференція

en: Mailing list subscriptions
uk: Підписки на розсилки

en: Mailing list subscription
uk: Підписка на розсилку

en: Confirmed
uk: Підтверджено

en: Add subscription
uk: Додати підписку

en: Skipped
uk: Пропущено

en: Edit subscription
uk: Редагувати підписку

en: Edit URL
uk: URL редагування

en: Date changed
uk: Дата зміни

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
uk: Неприпустима машино-читабельна назва. Введіть назву, що відрізняється від %invalid.

en: - Default -
uk: - Усталено -

en: - any -
uk: - усе -

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
uk: Унікальна машино-читабельна назва може містити тільки латинські літери в нижньому регістрі, цифри й символи підкреслення.

en: %recipient is an invalid email address.
uk: %recipient є неприпустимою адресою електронної пошти.

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Limit per user
uk: Обмеження на користувача
