Mailing List (8.x-1.2) - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Subscribe
hu: Feliratkozás

en: Description
hu: Leírás

en: Explanation or submission guidelines
hu: Magyarázat, vagy beküldési irányelvek

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: Form ID
hu: Űrlap azonosító

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: Mail
hu: Levél

en: Block message
hu: Blokküzenet

en: Email
hu: E-mail

en: Active
hu: Aktív

en: Block
hu: Blokk

en: Authored by
hu: Szerző

en: 1 year
hu: 1 év

en: Send
hu: Küldés

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Your email
hu: Jelen felhasználó e-mail címe

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Result
hu: Eredmény

en: Mailing lists
hu: Levelezőlisták

en: Changed
hu: Módosítva

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: 1 week
hu: 1 hét

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Cancelled
hu: Visszavonva

en: Manage subscriptions
hu: Feliratkozások kezelése

en: Email addresses
hu: Email címek

en: Mailing list
hu: Levelezési lista

en: Confirmed
hu: Megerősítve

en: Add subscription
hu: Feliratkozás hozzáadása

en: Skipped
hu: Kihagyva

en: Edit subscription
hu: Feliratkozás szerkesztése

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése

en: Date changed
hu: Módosítás dátuma

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hu: %invalid érvénytelen programok által használt név.

en: - Default -
hu: - Alapértelmezés -

en: - any -
hu: - bármely -

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hu: Betűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazó gép által olvasható egyedi név.

en: %recipient is an invalid email address.
hu: %recipient érvénytelen e-mail cím.

en: Not confirmed
hu: Nincs megerősítve

en: To be confirmed
hu: Megerősítésre vár
