Mailing List (8.x-1.2) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Subscribe
it: Registrati

en: Description
it: Descrizione

en: Explanation or submission guidelines
it: Spiegazioni o linee guida per la pubblicazione

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Form ID
it: ID del form

en: Updated
it: Aggiornato

en: Email
it: E-mail

en: Active
it: Attivo

en: Block
it: Blocco

en: Authored by
it: Creato da

en: Send
it: Invia

en: Inactive
it: Inattivo

en: Owner
it: Proprietario

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Result
it: Risultato

en: Changed
it: Modificato

en: Date created
it: Data di creazione

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Cancelled
it: Annullato

en: Email addresses
it: Indirizzi email

en: Add subscription
it: Aggiungi iscrizione

en: Edit URL
it: Modifica URL

en: Date changed
it: Data cambiata

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
it: Nome ad uso interno non valido. Inserisci un nome diverso da %invalid.

en: Cancel subscription
it: Elimina iscrizione

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
it: Un nome ad uso interno composto esclusivamente da lettere, numeri e underscore (_).

en: %recipient is an invalid email address.
it: %recipient è un indirizzo e-mail non valido.
