Mailing List (8.x-1.2) - en to pl translation catalogue (45 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Author
pl: Autor

en: List
pl: Lista

en: Subscribe
pl: Subskrybuj

en: Description
pl: Opis

en: Explanation or submission guidelines
pl: Wskazówki lub instrukcje dotyczące dodawania zawartości

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Name
pl: Nazwa

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: View
pl: Widok

en: Form ID
pl: ID formularza

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Mail
pl: Poczta

en: Block message
pl: Komunikat

en: Active
pl: Aktywne

en: Block
pl: Blok

en: Authored by
pl: Autor

en: 1 year
pl: 1 rok

en: Send
pl: Wyślij

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: Owner
pl: Właściciel

en: Your email
pl: Twój email

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Result
pl: Wynik

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: 1 week
pl: 1 tydzień

en: Language code
pl: Kod języka

en: Cancelled
pl: Anulowany

en: Manage subscriptions
pl: Zarządzaj subskrypcjami

en: Email addresses
pl: Adresy e-mail

en: Confirmed
pl: Potwierdzone

en: Add subscription
pl: Dodaj subskrypcję

en: Edit subscription
pl: Edycja subskrypcji

en: Edit URL
pl: Edytuj adres

en: Date changed
pl: Data modyfikacji

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
pl: Niepoprawna nazwa wewnętrzna. Wprowadź nazwę inną niż %invalid.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
pl: Unikalna nazwa systemowa zawierająca litery, cyfry i znaki podkreślenia.

en: %recipient is an invalid email address.
pl: %recipient jest nieprawidłowym adresem e-mail.
