Mailing List (8.x-1.3) - en to sv translation catalogue (48 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Subscribe
sv: Prenumerera

en: Description
sv: Beskrivning

en: Explanation or submission guidelines
sv: Förklaring eller riktlinjer för inlägg

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: View
sv: Visa

en: Form ID
sv: ID för formulär

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Mail
sv: E-post

en: Block message
sv: Blockmeddelande

en: Email
sv: E-post

en: Active
sv: Aktiv

en: Authored by
sv: Författad av

en: 1 year
sv: 1 år

en: Send
sv: Skicka

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Owner
sv: Ägare

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Result
sv: Resultat

en: Mailing lists
sv: E-postlistor

en: Filter by status
sv: Filtrera efter status

en: Changed
sv: Ändrad

en: Date created
sv: Datum för skapande

en: 1 week
sv: 1 vecka

en: @count months
sv: @count månader

en: @count years
sv: @count år

en: Language code
sv: Språkkod

en: Cancelled
sv: Avbokad

en: Manage subscriptions
sv: Hantera prenumerationer

en: Email addresses
sv: E-postadresser

en: Mailing list
sv: E-postlistor

en: Confirmed
sv: Bekräftad

en: Add subscription
sv: Lägg till prenumeration

en: Edit subscription
sv: Redigera prenumeration

en: Edit URL
sv: URL för redigering

en: Date changed
sv: Ändrad datum

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
sv: Det maskinläsbara namnet är ogiltigt. Ange ett annat namn än %invalid.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
sv: Ett unikt maskinläsbart namn som innehåller bokstäver, siffror och understreck.
