Mailing List (8.x-1.3) - en to ur translation catalogue (26 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Subscribe
ur: رکنیت حاصل کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Explanation or submission guidelines
ur: وضاحت یا جمع کرانے کی ہدایات

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: Name
ur: نام

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Form ID
ur: فارم کی آئی ڈی

en: ID
ur: شناخت

en: Mail
ur: مراسلہ

en: Email
ur: ای میل

en: Active
ur: فعال

en: Block
ur: بلاک

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ
