Mailing List (8.x-1.3) - en to da translation catalogue (45 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: Subscribe
da: Abonnér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Explanation or submission guidelines
da: Forklaring eller retningslinjer

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Form ID
da: Formular ID

en: Updated
da: Opdateret

en: Mail
da: E-mail

en: Block message
da: Blokbesked

en: Email
da: E-mail

en: Active
da: Aktiv

en: Block
da: Blok

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Owner
da: Ejer

en: Your email
da: Din e-mail

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Result
da: Resultat

en: Changed
da: Ændret

en: Date created
da: Dato oprettet

en: 1 week
da: 1 uge

en: Language code
da: Sprogkode

en: Cancelled
da: Annulleret

en: Manage subscriptions
da: Håndter abonnementer

en: Email addresses
da: E-mail-adresser

en: Mailing list
da: Mailing-liste

en: Add subscription
da: Tilføj abonnement

en: Edit subscription
da: Redigér abonnement

en: Edit URL
da: Redigér URL

en: Date changed
da: Dato ændret

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
da: Ugyldigt maskinlæsbart navn. Indtast et andet navn end %invalid.

en: - Default -
da: - Standard -

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
da: Et unikt systemnavn som indeholder bogstaver, tal og understregninger.

en: %recipient is an invalid email address.
da: %recipient er en ugyldig e-mail-adresse.
