Mailing List (8.x-1.3) - en to pt translation catalogue (49 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Subscribe
pt: Assinar

en: Description
pt: Descrição

en: Explanation or submission guidelines
pt: Explicações ou regras para envio

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: View
pt: Ver

en: Form ID
pt: ID do formulário

en: Updated
pt: Atualizado

en: Mail
pt: E-mail

en: Block message
pt: Mensagem do bloco

en: Active
pt: Ativo

en: Block
pt: Bloco

en: Authored by
pt: Escrito por

en: 1 year
pt: 1 ano

en: Send
pt: Enviar

en: Inactive
pt: Inativo

en: Owner
pt: Proprietário

en: Your email
pt: Seu e-mail

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Result
pt: Resultado

en: Changed
pt: Alterado

en: Date created
pt: Data de criação

en: 1 week
pt: 1 semana

en: @count weeks
pt: @count semanas

en: @count months
pt: @count meses

en: @count years
pt: @count anos

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Cancelled
pt: Cancelado

en: Manage subscriptions
pt: Gerenciar assinaturas

en: Email addresses
pt: Endereço de email

en: Add subscription
pt: Adicionar assinaturas

en: Edit subscription
pt: Editar inscrição

en: Edit URL
pt: Editar URL

en: Date changed
pt: Data de alteração

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
pt: Nome de máquina inválido. Informe um nome diferente de %invalid.

en: - Default -
pt: - Padrão -

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
pt: Um nome não repetido em formato de máquina, ou seja, contendo apenas letras, números e sublinhados.

en: %recipient is an invalid email address.
pt: O %recipient é um endereço de e-mail inválido.

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
