Maintenance Windows (1.0.0-rc1) - en to ast translation catalogue (9 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Type
ast: Triba

en: Edit
ast: Editar

en: Message
ast: Mensax

en: Save
ast: Guardar

en: Active
ast: Activu

en: Custom
ast: Personalizáu
