Maintenance Windows (1.0.0-rc3) - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Maintenance mode
bn: মেরামত মোড
