Maintenance Windows (1.0.0-rc3) - en to ku translation catalogue (10 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Type
ku: جۆر

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Message
ku: پەیام

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Active
ku: چالاکە

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Maintenance mode
ku: شێوازی چاودێری
