Maintenance Windows (1.0.0-rc2) - en to ur translation catalogue (8 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Edit
ur: تدوین

en: Message
ur: پیغام

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Active
ur: فعال
