Manage State (1.0.0) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Development
it: Sviluppo

en: Cancel
it: Annulla

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: Plain
it: Semplice
