Management Theme (8.x-1.9) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Download
it: Scarica

en: Release notes
it: Note di rilascio

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: Uninstall
it: Disinstalla

en: Installed
it: Installato

en: No modules are available to uninstall.
it: Non è possibile disinstallare alcun modulo.

en: Includes: %includes
it: Include: %includes

en: Machine name:
it: Nome macchina:

en: Includes:
it: Include:

en: Enabled: %includes
it: Attivati: %includes

en: Disabled: %disabled
it: Disattivati: %disabled

en: Display | Displays
it[0]: Visualizzazione
it[1]: Visualizzazioni

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date

en: Version: @module-version
it: Versione: @module-version

en: Requires: @module-list
it: Richiede: @module-list

en: Required by: @module-list
it: Richiesto da: @module-list

en: Installation tasks
it: Attività di installazione

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
it: Nome macchina: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
it[0]: La seguente motivazione impedisce la disinstallazione di @module.module_name:
it[1]: Le seguenti motivazioni impediscono la disinstallazione di @module.module_name:
