Management Theme (8.x-1.7) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Description
tr: Açıklama

en: Download
tr: İndir

en: Release notes
tr: Sürüm notları

en: None
tr: Hiçbiri

en: Name
tr: İsim

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Installed
tr: Kurulu

en: No modules are available to uninstall.
tr: Kaldırılabilecek bir eklenti yok.

en: Includes: %includes
tr: Kapsamı: %includes

en: Machine name:
tr: Makine adı:

en: Includes:
tr: Kapsamı:

en: Enabled: %includes
tr: Etkin: %includes

en: Disabled: %disabled
tr: Devre dışı: %disabled

en: Management
tr: Yönetim

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Version: @module-version
tr: Sürüm: @module-version

en: Requires: @module-list
tr: Gereken: @module-list

en: Required by: @module-list
tr: Gerektiren: @module-list

en: Installation tasks
tr: Kurulum görevleri

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
tr: Makine adı: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
