Map object field (2.1.0) - en to ur translation catalogue (7 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Edit
ur: تدوین

en: Preview
ur: جائزہ
