Map object field (2.1.1) - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: List type
bn: লিস্ট (তালিকা) জাতীয়

en: About
bn: সম্পর্কে
