Map object field (2.1.1) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: List type
hi: सूची प्रकार

en: Map
hi: नक्शा

en: Apply
hi: लागू करें

en: Ordered list
hi: क्रमित सूची

en: Unordered list
hi: अव्यवस्थित सूची

en: About
hi: के बारे में
