Map object field (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Title
pt: Título

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Preview
pt: Pré-visualização

en: Map
pt: Mapa

en: Apply
pt: Aplicar

en: About
pt: Sobre
