Map object field (8.x-1.1) - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Preview
hu: Előnézet

en: Latitude
hu: Földrajzi szélesség

en: Google Maps API Key
hu: Google Maps API kulcs

en: Map
hu: Térkép

en: Fill color
hu: Kitöltőszín

en: Map width
hu: Térkép szélessége

en: Map height
hu: Térkép magassága

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: About
hu: Leírás

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Map Type
hu: Térkép típusa
