Map object field (8.x-1.1) - en to mr translation catalogue (7 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Edit
mr: संपादन

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य
