Map object field (8.x-1.1) - en to th translation catalogue (10 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: Map
th: แผนที่

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Zoom
th: ขยายใหญ่

en: Field types
th: ประเภทช่องรับข้อมูล
