Map object field (8.x-1.1) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Latitude
tr: Enlem

en: Google Maps API Key
tr: Google Haritalar (Google Maps) API anahtarı

en: Map
tr: Harita

en: Apply
tr: Uygula

en: About
tr: Hakkında

en: Field types
tr: Alan tipleri
