Map Route Planner (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Address
hi: पता

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Map
hi: नक्शा

en: Changed
hi: बदल गया

en: Restore
hi: पुनर्स्थापित

en: Print
hi: छापा
