Map Route Planner (1.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (15 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: View
ku: پیشاندان

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: Print
ku: چاپکردن
