Map Route Planner (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Created
uk: Створено

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Address
uk: Адреса

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: Authored on
uk: Створено

en: Default zoom
uk: Збільшення за замовчуванням

en: Map
uk: Мапа

en: Satellite
uk: Супутник

en: Hybrid
uk: Змішаний

en: Map type
uk: Тип карти

en: Changed
uk: Змінено

en: Other options
uk: Інші опції

en: Form
uk: Форма

en: Restore
uk: Відновити

en: Print
uk: Друк

en: Destination address
uk: Адреса призначення

en: Opacity
uk: Непрозорість

en: Terrain
uk: Ландшафт

en: Reduce
uk: Зменшити
