Map Route Planner (1.0.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (15 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar
