Map Route Planner (1.0.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (33 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Address
hu: Cím

en: Latitude
hu: Földrajzi szélesség

en: Longitude
hu: Földrajzi hosszúság

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Default zoom
hu: Alapértelmezés szerinti  nagyítás

en: Map
hu: Térkép

en: Satellite
hu: Légifelvétel

en: Hybrid
hu: Hibrid

en: Map type
hu: Térkép típusa

en: Changed
hu: Módosítva

en: Other options
hu: Egyéb lehetőségek

en: Form
hu: Űrlap

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Destination address
hu: Szállítási cím

en: Opacity
hu: Átlátszatlanság

en: Terrain
hu: Föld

en: Reduce
hu: Csökkent
