Map Route Planner (1.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Address
id: Alamat

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Map
id: Peta

en: Changed
id: Berubah

en: Form
id: Formulir

en: Restore
id: Pulihkan

en: Print
id: Cetak

en: Reduce
id: Mengurangi
