Mapbox Places (1.0.0) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Language
da: Sprog

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Country
da: Land

en: Place
da: Sted

en: Settings
da: Indstillinger

en: Address
da: Adresse

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Locality
da: Lokalitet

en: Postal Code
da: Postnummer

en: District
da: Distrikt

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Textfield size: @size
da: Størrelse på tekstfelt: @size
