Mapbox Places (1.0.0) - en to sv translation catalogue (16 entries)

en: Language
sv: Språk

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Country
sv: Land

en: Place
sv: Plats

en: Settings
sv: Inställningar

en: Address
sv: Adress

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: Locality
sv: Plats

en: Postal Code
sv: Postnummer

en: District
sv: Distrikt

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: Textfield size: @size
sv: Storlek på textfält: @size
