Mapkit (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (50 entries)

en: Actions
de: Aktionen

en: None
de: Keine

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: Top
de: Oben

en: User
de: Benutzer

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Bottom
de: Unten

en: From
de: Von

en: Sort order
de: Sortierreihenfolge

en: Textfield
de: Textfeld

en: Text color
de: Schriftfarbe

en: kilometers
de: Kilometer

en: Provider
de: Anbieter

en: Order
de: Reihenfolge

en: Postal code
de: Postleitzahl

en: Latitude
de: Breitengrad

en: Longitude
de: Längengrad

en: miles
de: Meilen

en: less than
de: kleiner als

en: Location field
de: Ortsfeld

en: Location settings
de: Gebietseinstellungen

en: Map type
de: Kartentyp

en: Map width
de: Kartenbreite

en: Map height
de: Kartenhöhe

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Street address
de: Straße und Hausnummer

en: Top left
de: Oben links

en: Bottom right
de: Unten rechts

en: Label style
de: Stil der Beschriftung

en: Any
de: Alle

en: - none -
de: - keine -

en: Search radius
de: Suchradius

en: Input type
de: Eingabe-Typ

en: No location
de: Keine Ortsangabe

en: Letters
de: Buchstaben

en: between
de: zwischen

en: Maps
de: Karten

en: Numbers
de: Ziffern

en: Latitude/Longitude
de: Breitengrad / Längengrad

en: Markers
de: Markierungen

en: Map Type
de: Kartentyp

en: Map Settings
de: Karten-Einstellungen

en: Address line 2
de: Adresszeile 2

en: Geocoder settings
de: Geocoder Einstellungen

en: Address field
de: Addressfeld

en: Plugin ID
de: Plugin-ID

en: Context assignments
de: Kontextzuweisungen

en: Text size
de: Textgröße
