Mapkit (1.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Actions
fa: عملکردها

en: None
fa: هیچ

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: User
fa: کاربر

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Bottom
fa: پایین

en: From
fa: از

en: Sort order
fa: ترتیب مرتب سازی

en: Textfield
fa: فیلد متنی

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Order
fa: سفارش

en: Postal code
fa: کد پستی

en: Location settings
fa: تنظیمات مکان

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Street address
fa: آدرس خیابان

en: Top left
fa: بالا چپ

en: Bottom right
fa: پایین راست

en: Any
fa: هر

en: between
fa: بین

en: Context assignments
fa: تکالیف زمینه
