Mapkit (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: None
fr: Aucun(e)

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Top
fr: Haut

en: User
fr: Utilisateur

en: Configure
fr: Configurer

en: Bottom
fr: Bas

en: From
fr: A partir de

en: Sort order
fr: Ordre de tri

en: Textfield
fr: Champ texte

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: kilometers
fr: km

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Order
fr: Ordre

en: Postal code
fr: Code postal

en: less than
fr: inférieur à

en: Location field
fr: Champ emplacement

en: Location settings
fr: Paramètres d'emplacement

en: Map type
fr: Type de carte

en: Map width
fr: Largeur de la carte

en: Map height
fr: Hauteur de la carte

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Street address
fr: Adresse

en: Top left
fr: Haut gauche

en: Bottom right
fr: Bas droit

en: Radius
fr: Rayon

en: Any
fr: Tout

en: - none -
fr: - aucun -

en: Map configurations
fr: Configuration des cartes

en: Input type
fr: Type d'entrée

en: between
fr: entre

en: Maps
fr: Cartes

en: Numbers
fr: Nombres

en: Map Type
fr: Type de carte

en: Address line 2
fr: Ligne 2 de l'adresse

en: Geocoder settings
fr: Paramètres de Geocoder

en: Address field
fr: Champ adresse

en: Plugin ID
fr: Identifiant (ID) du plugin

en: Context assignments
fr: Affectations des contextes

en: Label settings
fr: Paramètres d'étiquetage
