Mapkit (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: None
hi: कोई नहीं

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Top
hi: ऊपर

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Bottom
hi: तल

en: From
hi: से

en: Sort order
hi: क्रमबद्ध आदेश

en: Textfield
hi: पाठ का क्षेत्र

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Order
hi: क्रम

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Top left
hi: ऊपरी बायां

en: Bottom right
hi: नीचे दाएं

en: between
hi: बीच में

en: Context assignments
hi: संदर्भ  के कार्य
