Mapkit (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Actions
it: Azioni

en: None
it: Nessuno

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Top
it: In cima

en: User
it: Utente

en: Configure
it: Configura

en: Bottom
it: In fondo

en: From
it: Da

en: Sort order
it: Ordinamento

en: Textfield
it: Campo testo

en: Text color
it: Colore del testo

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Order
it: Ordina

en: Postal code
it: Codice postale

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Location field
it: Campo ubicazione

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Street address
it: Indirizzo

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Any
it: Qualunque

en: Input type
it: Tipo di input

en: Letters
it: Lettere

en: between
it: tra

en: Maps
it: Mappe

en: Numbers
it: Numeri

en: Plugin ID
it: ID del plugin

en: Context assignments
it: Assegnamenti contesto
