Mapkit (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Actions
ja: アクション

en: None
ja: なし

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Top
ja: トップ

en: User
ja: ユーザー

en: Configure
ja: 設定

en: Bottom
ja: ボトム

en: From
ja: 送信元

en: Sort order
ja: 並び順

en: Textfield
ja: テキストフィールド

en: Text color
ja: テキストの色

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Order
ja: オーダー

en: Postal code
ja: 郵便番号

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Location field
ja: 場所フィールド

en: Location settings
ja: 場所の設定

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Street address
ja: 番地その他

en: Top left
ja: 左上

en: Bottom right
ja: ボトム 右

en: Any
ja: いずれか

en: between
ja: 範囲内

en: Map Type
ja: マップタイプ

en: Plugin ID
ja: プラグインID

en: Context assignments
ja: コンテクストの割り当て
