Mapkit (1.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: Actions
nl: Acties

en: None
nl: Geen

en: Default
nl: Standaard

en: Top
nl: Bovenaan

en: User
nl: Gebruiker

en: Configure
nl: Instellen

en: Bottom
nl: Onderkant

en: From
nl: Van

en: Sort order
nl: Sorteervolgorde

en: Textfield
nl: Tekstveld

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Order
nl: Volgorde

en: Postal code
nl: Postcode

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: miles
nl: mijlen

en: less than
nl: kleiner dan

en: Location field
nl: Locatieveld

en: Location settings
nl: Locatie-instellingen

en: Map type
nl: Kaartsoort

en: Map width
nl: Kaartbreedte

en: Map height
nl: Kaarthoogte

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Street address
nl: Adres

en: Top left
nl: Linksboven

en: Bottom right
nl: Rechtsonder

en: Radius
nl: Straal

en: Any
nl: Elke

en: - none -
nl: - geen -

en: Input type
nl: Invoertype

en: No location
nl: Geen locatie

en: between
nl: tussen

en: Maps
nl: Mappen

en: Numbers
nl: Nummers

en: Latitude/Longitude
nl: Breedtegraad/lengtegraad

en: Show units
nl: Eenheden tonen

en: Map Settings
nl: Kaartinstellingen

en: Address line 2
nl: Adresregel 2

en: Geocoder settings
nl: Geocoder-instellingen

en: Address field
nl: Adresveld

en: Plugin ID
nl: Plug-in ID

en: Context assignments
nl: Context-toewijzingen

en: Label settings
nl: Labelinstellingen
