Mapkit (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Actions
pt: Ações

en: None
pt: Nenhum

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Top
pt: Superior

en: User
pt: Usuário

en: Configure
pt: Configurar

en: Bottom
pt: Inferior

en: From
pt: De

en: Sort order
pt: Critérios de ordenação

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Text color
pt: Cor do texto

en: kilometers
pt: quilômetros

en: Provider
pt: Provedor

en: Order
pt: Pedido

en: Postal code
pt: CEP

en: miles
pt: milhas

en: less than
pt: menor que

en: Location settings
pt: Configurações de localização

en: Map type
pt: Tipo de mapa

en: Map width
pt: Largura do mapa

en: Map height
pt: Altura do mapa

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Street address
pt: Endereço

en: Top left
pt: Esquerda em cima

en: Bottom right
pt: Direita embaixo

en: Radius
pt: Raio

en: Any
pt: Qualquer

en: Map configurations
pt: Configurações do mapa

en: Input type
pt: Tipo de entrada

en: between
pt: entre

en: Geocoder settings
pt: Configurações  Geocoder

en: Address field
pt: Campo de endereço

en: Plugin ID
pt: ID do Plug-in

en: Context assignments
pt: Atribuições de contexto
