Mapkit (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: Top
pt: Topo

en: User
pt: Utilizador

en: Configure
pt: Configurar

en: Bottom
pt: Baixo

en: From
pt: De

en: Sort order
pt: Ordenação

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Text color
pt: Cor do texto

en: kilometers
pt: Kilometros

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Order
pt: Ordem

en: Postal code
pt: Código postal

en: miles
pt: milhas

en: less than
pt: menor do que

en: Location settings
pt: Definições de localização

en: Map type
pt: Tipo de mapa

en: Map width
pt: Largura do mapa

en: Map height
pt: Altura do mapa

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Street address
pt: Morada

en: Top left
pt: Superior esquerdo

en: Bottom right
pt: Inferior direito

en: Radius
pt: Raio

en: Any
pt: Qualquer

en: Search radius
pt: Raio de pesquisa

en: Input type
pt: Tipo de entrada

en: between
pt: entre

en: Maps
pt: Mapas

en: Plugin ID
pt: ID do plugin

en: Context assignments
pt: Atribuições de contexto
