Mapkit (1.0.0-beta1) - en to ru translation catalogue (47 entries)

en: Actions
ru: Действия

en: None
ru: Нет

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Top
ru: Вверху

en: User
ru: Пользователь

en: Configure
ru: Настроить

en: Bottom
ru: Снизу

en: From
ru: От

en: Sort order
ru: Порядок сортировки

en: Textfield
ru: Текстовое поле

en: Text color
ru: Цвет текста

en: kilometers
ru: километров

en: Provider
ru: Поставщик

en: Order
ru: Порядок

en: Postal code
ru: Почтовый индекс

en: Latitude
ru: Широта

en: Longitude
ru: Долгота

en: miles
ru: миль

en: less than
ru: меньше чем

en: Location field
ru: Поле местоположения

en: Location settings
ru: Настройки местоположения

en: Map type
ru: Тип карты

en: Map width
ru: Ширина карты

en: Map height
ru: Высота карты

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Street address
ru: Адрес

en: Top left
ru: Вверху слева

en: Bottom right
ru: Внизу справа

en: Label style
ru: Стиль ярлыков

en: Radius
ru: Радиус

en: Any
ru: Любой

en: Google Maps
ru: Карты Google

en: - none -
ru: - не указано -

en: Input type
ru: Входной тип

en: No location
ru: Нет местоположения

en: Letters
ru: Символы

en: between
ru: между

en: Maps
ru: Карты

en: Numbers
ru: Число

en: Latitude/Longitude
ru: Широта/Долгота

en: Address line 2
ru: Адрес (дополнительно)

en: Geocoder settings
ru: Настройки геокодирования

en: Plugin ID
ru: ID плагина

en: Context assignments
ru: Присвоения контекста

en: Label settings
ru: Настройки метки
