Mapkit (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Actions
tr: Eylemler

en: None
tr: Hiçbiri

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Top
tr: En üst

en: User
tr: Kullanıcı

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Bottom
tr: Alt

en: From
tr: Kimden

en: Sort order
tr: Sıralama sırası

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: kilometers
tr: kilometre

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Order
tr: Sıralama

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: miles
tr: mil

en: less than
tr: küçüktür

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Street address
tr: Adres

en: Top left
tr: Üst sol

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Any
tr: Herhangi

en: Google Maps
tr: Google Haritalar

en: - none -
tr: - hiçbiri -

en: Input type
tr: Girdi tipi

en: No location
tr: Konumu yok

en: between
tr: arasında

en: Plugin ID
tr: Eklenti Kimliği

en: Context assignments
tr: Bağlam atamaları
