Mapkit (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (49 entries)

en: Actions
uk: Дії

en: None
uk: Немає

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Top
uk: Зверху

en: User
uk: Користувач

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Bottom
uk: Знизу

en: From
uk: Від

en: Sort order
uk: Впорядкування

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Text color
uk: Колір тексту

en: kilometers
uk: кілометри

en: Provider
uk: Постачальник

en: Order
uk: Послідовність

en: Postal code
uk: Поштовий індекс

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: miles
uk: милі

en: less than
uk: менше, ніж

en: Location settings
uk: Налаштування місця розташування

en: Map type
uk: Тип карти

en: Map width
uk: Ширина карти

en: Map height
uk: Висота карти

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Street address
uk: Вулиця

en: Top left
uk: Верхній лівий

en: Bottom right
uk: Нижній правий

en: Radius
uk: Радіус

en: Any
uk: Байдуже

en: Google Maps
uk: Карти Google

en: - none -
uk: - порожньо -

en: Input type
uk: Вхідний тип

en: Letters
uk: Літери

en: between
uk: між

en: Maps
uk: Карти

en: Numbers
uk: Числа

en: Latitude/Longitude
uk: Широта/Довгота

en: Markers
uk: Мітки

en: Map Type
uk: Тип карти

en: Map Settings
uk: Налаштування мапи

en: Address line 2
uk: Адресний рядок 2

en: Bias
uk: Нахил

en: Geocoder settings
uk: Налаштування геокодувальника

en: Distance units
uk: Одиниці відстані

en: Address field
uk: Адресне поле

en: Plugin ID
uk: ID плаґіну

en: Context assignments
uk: Призначення контексту
