Mark as Read (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Custom
ja: カスタム

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Desc
ja: 降順

en: Role
ja: 役割

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Apply
ja: 適用

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Mark as read
ja: 既読にする

en: Offset
ja: オフセット

en: Notification settings
ja: 通知の設定

en: Delete all revisions
ja: すべてのリビジョンを削除

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Revision translation affected
ja: 翻訳が影響するリビジョン

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ja: 翻訳の最終編集版が現在のリビジョンに含まれるかどうかを示します。

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: @langname revisions for %title
ja: %titleの@langnameのリビジョン

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ja: 本当に @language の翻訳を %revision-date のリビジョンに戻してもいいですか？

en: Revert content shared among translations
ja: 翻訳間で共有されるコンテンツを元に戻す
