Markdown (3.0.0-rc1) - en to el translation catalogue (45 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Type
el: Τύπος

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: None
el: Κανένα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Weight
el: Βάρος

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Top
el: Κορυφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Titles
el: Τίτλοι

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: User
el: Χρήστης

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Link Title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: Host
el: Υπολογιστής βάσης

en: Up to date
el: Ενημερωμένο

en: Table
el: Πίνακας

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Allow
el: Επιτρέπεται

en: Position
el: Θέση

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Port
el: Θύρα

en: Query
el: Ερώτημα

en: Map
el: Χάρτης

en: Style
el: Στυλ

en: Parser
el: Αναλυτής

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Set as default
el: Ορισμός ως προεπιλογή

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: Warning message
el: Μήνυμα προειδοποίησης

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: External links only
el: Εξωτερικοί σύνδεσμοι μόνο

en: Status message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title
