Markdown (3.0.0-rc1) - en to ja translation catalogue (56 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: URLs
ja: URL

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Scheme
ja: スキーマ

en: Password
ja: パスワード

en: Weight
ja: ウェイト

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Settings
ja: 設定

en: Top
ja: トップ

en: Path
ja: パス

en: Unknown
ja: 不明

en: Titles
ja: タイトル

en: Before
ja: 前

en: After
ja: 後

en: User
ja: ユーザー

en: Configure
ja: 設定

en: Link Title
ja: リンクタイトル

en: Host
ja: ホスト

en: Up to date
ja: 最新

en: Table
ja: テーブル

en: Attributes
ja: 属性

en: Allow
ja: 許可

en: Override
ja: 上書き

en: Position
ja: ポジション

en: Latest
ja: 最終

en: Operation
ja: 操作

en: Port
ja: ポート

en: Query
ja: クエリー

en: Footnotes
ja: フットノート

en: Map
ja: 地図

en: Style
ja: スタイル

en: Not Installed
ja: 未インストール

en: Relative
ja: 関連

en: Parser
ja: パーサー

en: Identifier
ja: 識別子

en: Set as default
ja: デフォルトに設定

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Experimental
ja: 試験的

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: External links only
ja: 外部リンクのみ

en: Fragment
ja: フラグメント

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Internal links only
ja: 内部リンクのみ

en: Allowed HTML
ja: 許可する HTML

en: Entity Type ID
ja: エンティティタイプID
