Markdown (3.0.0-rc2) - en to fil translation catalogue (16 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Save configuration
fil: Pangalagaan ang pagsasaayos

en: Status
fil: Kalagayan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Disable
fil: Pahintuin

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Password
fil: Hudyat

en: Weight
fil: Timbang

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Path
fil: Landas

en: Configure
fil: Ayusin

en: Override
fil: Ipasawalang-bisa

en: Operation
fil: Pagpapatakbo
